کتابخانه عمومی شهید جلیلی بهاباد

کتابخانه عمومی شهید جلیلی بهاباد

vaezi
کتابخانه عمومی شهید جلیلی بهاباد

کتاب های طرح کتاب‌خوان تیر ۱۳۹۷ معرفی شد

 

کتاب های «از خودم سوال می کنم»، «بازی های شاد و تأثیرگذار»، «برگ اضافی» و «سلام روباه قرمز» به عنوان منابع طرح کتاب خوان تیرماه ۱۳۹۷ معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طرح کتاب‌خوان تیرماه ۱۳۹۷ با معرفی ۴ اثر برگ اضافی نوشته منصورضابطیان از انتشارات مثلث، بازی های شاد و تأثیرگذار با رویکرد پرورش روان نوشته باربارا شر و ترجمه منیره نادری از انتشارات صابرین، سلام روباه قرمز نوشته اریک کارل و ترجمه مهشید مجتهدزاده از انتشارات قو و از خودم سوال می کنم به قلم حامد محقق از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به علاقه‌مندان مطالعه و کتابخوانی معرفی شد.تاريخ : دو شنبه 4 تير 1397 | 15:47 | نویسنده : ابراهیمی |

جمع خوانی کتاب رمضان و رازهای روزه داری


برچسب‌ها: جمع خوانی کتاب

تاريخ : چهار شنبه 30 خرداد 1397 | 17:19 | نویسنده : ابراهیمی |

فراخوان شرکت هشتمین جشنواره کتابخوانی رضویمنتشر شد.


برچسب‌ها: دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی از میان آثار منتشر شده طی ۳ سال اخیر ۷ عنوان کتاب با موضوع سیره امام رضا علیه‌السلام را به عنوان منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سه رده سنی «کودک» «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی کرد به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور فراخوان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۷ اثر با موضوع سیره امام رضا علیه‌السلام در ۳ رده سنی «کودک» «نوجوان»«جوان و بزرگسال» و همچنین بخش «خانوادگی» منتشر شد بر این اساس در رده سنی کودک (۴ تا ۱۱ سال) کتاب‌های «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی از انتشارات به‌نشر و «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب از نشر جمکران با موضوع داستان‌هایی از زندگی امام رضا(ع) و در رده سنی نوجوان (۱۱ تا ۱۷ سال) کتاب‌های «مسافر هشتم» با موضوع امام رضا(ع) و «کاش تو را می‌دیدم» با موضوع حضرت معصومه(س) نوشته مژگان شیخی از نشر قدیانی به عنوان منابع این جشنواره معرفی شده است در بخش جوان و بزرگسال (۱۷ سال به بالا) این جشنواره نیز کتاب‌های «ماه هشتم» اثر مهدی غلامعلی از نشر دارالحدیث با موضوع امام رضا(ع) «مهر ولایت در آسمان ایران» اثر آیت‌الله کریمی جهرمی از نشر بوستان کتاب با موضوع امام رضا(ع) و کتاب «به سپیدی یک رؤیا» اثر فاطمه سلیمانی از نشر کتاب نیستان با موضوع حضرت معصومه(س) به عنوان منابع این جشنواره معرفی شده است این جشنواره همچنین به منظور ترویج سبک زندگی رضوی بخشی با عنوان «مسابقه کتابخوانی خانواده رضوی» با حضور تمام اعضای خانواده برگزار می‌کند بر این اساس شرکت برای تمامی علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی میسر است

تاريخ : چهار شنبه 23 خرداد 1397 | 12:28 | نویسنده : سیده ربابه رضی |

معرفی آثار و تالیفات امام خمینی (ره)

آثار و تأليفات امام خميني(ره) در یک نگاه:

1-  شرح دعاى سحر

شرح دعاي سحر اولين تاليف حضرت امام مي باشد که نگارش آن به سال 1347 ه.ق بر مي گردد ، اين کتاب که به زبان عربي است در تفسير و توضيح دعاي سحر نوشته شده است و امام اشارات متعددي به نظرات استاد خود مرحوم آيت الله شاه آبادي نموده اند . کتاب حاضر پس از اصلاح و مقابله با نسخه هاي موجود ، همراه با توضيحات و فهرست اصطلاحات ، آيات ، روايات و... توسط موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني موسسه به زيور طبع آراسته و تقديم علاقمندان گرديده است. ( لازم به ذكر است كه اين كتاب توسط آقاي سيد احمد فهري ترجمه شده است كه توسط نهضت زنان مسلمان به چاپ رسيده است )

2-  شرح حديث رأس الجالوت

شرح امام خميني (س) بر حديث رأس الجالوت ( احتجاجات حضرت امام رضا (ع) با اصحاب اديان مختلفه و از آنجمله رأس الجالوت از علماي يهود ) كه به سال 1348 هجري قمري تأليف گرديده است

اين حديث در توحيد و نيز عيون اخبارالرضا شيخ صدوق و احتجاج طبرسى و جلد دهم بحارالانوار و جلد دوم مسندالرضا نقل شده است

3-  حاشيه امام بر شرح حديث رأس الجالوت

علاوه بر شرح مستقل امام بر حديث مزبور ، آن حضرت تعليقه اي نيز بر شرح مرحوم قاضى سعيد محمدبن محمد مفيد قمى از دانشمندان و عرفاى قرن يازدهم،  بر حديث رأس الجالوت نيز نوشته اند

4-  التعليقه علي الفوائد الرضويه

 اين کتاب تعليقه امام خميني ( س) است بر شرح فلسفي ، عرفاني حديث ( رأس الجالوت ) از قاضي سعيد قمي است. 

5-  شرح حديث جنود عقل و جهل

کتاب شريف " شرح حديث جنود عقل و جهل " کتابي عرفاني - اخلاقي مشتمل بر مباحث ارزشمند عرفان نظري - فلسفه اسلامي- اخلاق ، شرح احاديث ، انسان شناسي ، تفسير همراه با نصايح اخلاقي مي باشد .


برچسب‌ها: تالیفات امام خمینی (ره)

تاريخ : یک شنبه 13 خرداد 1397 | 14:13 | نویسنده : ابراهیمی |

تسلیت رحلت امام خمینیتاريخ : یک شنبه 13 خرداد 1397 | 14:5 | نویسنده : ابراهیمی |

بازدید دانش اموزان دبیرستان شهید رفیعیان از کتابخانه


برچسب‌ها: بازدید

تاريخ : چهار شنبه 9 خرداد 1397 | 14:19 | نویسنده : ابراهیمی |

مسابقه تفسیر سوره مبارک قدر

 

کتابخانه شهید جلیلی بهاباد  مسابقه ای تحت عنوان تفسیر سوره  قدر در ماه مبارک رمضان برگرار می کند لذا از علاقه مندان دعوت می شود سوالات مسابقه را از کتابخانه های عمومی شهرستان تهیه نمایند.به همراه سوالات مسابقه خلاصه ای از تفسیر این سوره موجود می باشد

اخرین مهلت ارسال پاسخ های مسابقه تا اخر رمضان می باشد  

به سه نفر از برگزیدگان این مسابقه جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.


برچسب‌ها: مسابقه تفسیر سوره قدر

تاريخ : سه شنبه 8 خرداد 1397 | 13:24 | نویسنده : ابراهیمی |

جمع خوانی کتاب وقتی مهتاب گم شد

جمع خوانی از کتاب وقتی مهتاب گم شد در هشتم خرداد 1397 توسط دانش اموزان  در سالن کتابخانه شهید جلیلی  برگزار شد .


برچسب‌ها: جمع خوانی

تاريخ : سه شنبه 8 خرداد 1397 | 12:41 | نویسنده : ابراهیمی |

معرفی کتابهای طرح کتابخوان خرداد 97

تاريخ : شنبه 5 خرداد 1397 | 18:42 | نویسنده : ابراهیمی |

سه کتاب برای مطالعه روزه داران

سه کتاب برای مطالعه روزه داران

اولین بسته رمضانیِ معرفی کتاب به شرح زیر از نظر می‌‎گذرد.

فرهنگ و آداب روزه‌‌داری با غذاهای طبیعی»؛ دائره‌المعارفِ روزه و بهداشت و آشپزی

تغییر عادات روزمره غذایی روزه‌داران در ماه رمضان، یک متخصص گیاهان دارویی و یک مدرس تغذیه گیاهی را بر آن داشته است تا دست به قلم شوند و از روزه‌داری با محوریت خوراکی‌ها و غذاهای طبیعی بنویسند. دکتر محمد دریایی و رسول حیدری در این کتاب تلاش کرده‌اند ضمن تشریح تاثیر روزه بر بخش‌های مختلف بدن انسان و ویژگی‌های رژیم غذایی این ماه، انواع و اقسام خوراکی‌ها و غذاهای طبیعی و شیوه تهیه آنها را ذکر کنند. 

 

چهار کتاب برای مطالعه روزه داران

 

خوراکی‌هایی که استفادۀ آنها در سحر و افطار و زمان بین اذان مغرب تا اذان صبح، مفید به فایده بوده و با وضعیت گواشی و هاضمه انسان روزه‌دار تطابق کامل دارد. روزه در جهان طب و بهداشت، تغذیه در ماه رمضان، توصیه‌های سحری، انحراف در الگوی تغذیه صحیح ماه رمضان، پیام‌های بهداشتی، سحری‌ها، افطاری‌ها، غذاهای شیرین و شیرینی‌ها، شربت‌ها و دمنوش‌ها، بخش‌های مختلف این کتاب را تشکیل می‌دهند. «فرهنگ و آداب روزه‌داری با غذاهای طبیعی» توسط انتشارات سفیر اردهال منتشر شده و تاکنون سه مرتبه تجدید چاپ شده است.

 

«روزه؛ دریچه‌ای به عالم معنا»؛ مزۀ روزه

 

روزه دریچه‌ای به عالم معنا یکی از جزوات قدیمی استاد طاهرزاده و محصول سخنرانی‌ای از ایشان در جمع دانشجویان تربیت معلم در دهه‌ی هفتاد شمسی است که در سال‌های اخیر بصورت کتاب کوچکی با قطع جیبی توسط انتشارات لب‌المیزان اصفهان، ناشر آثار استاد منتشر می‌شود. فایل آن نیز به وفور در فضای مجازی تکثیر شده است و معمولاً با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و ایام روزه‌داری بازنشر می‌شود. 

 

چهار کتاب برای مطالعه روزه داران

 

گروه فرهنگی المیزان در ابتدای این کتاب پیشنهاد داده است که این کتاب را هر سال قبل از ماه رمضان يك‌بار مرورکنید تا با شعف و شور بيشتري با روزة خود كنار بيايید و اُنس بگيرید.


واقعیت این است که مزه‌ی ماندنی این کتاب زیر زبان خواننده‌ی آن همین شعف و عزم برای روزه‌داری است. پس از خواندن این کتاب در ذهن شما چیزی از تعریف روزه و فوائد آن و .... به سیاق جزوات کنکوری و برخی کتبی که علم حصولی مبنایشان است نمی‌ماند، اما فقط مشتاق می‌شوید که روزه بگیرید و با روزه‌گرفتن از عالم مادی دنیا جدا شوید و روحتان را در ساحت قدس ربوبی به پرواز درآورید. متقاعد می‌شوید که با حداقلِ غذا می‌توانید حداكثرِ قدرت را داشته باشید و این‌که این غذاها نیستند که به آدم قوت و قدرت برای روزه‌داری می‌دهند. مؤلف با بیان روایات و سخنان عرفا و اشعار مولوی در این باب خواننده را تشنه‌ی رسیدن به ملکوت می‌کند و روزه را به‌عنوان مسیری در دسترس برای وصل به عالم معنا جلوی چشم خواننده نمایان می‌سازد.


در این رابطه در مقدمه کتاب آمده است «توجه به روايات و سخنان عرفا در مورد روزه موجب تقويت اراده در روزه‌داري مي‌گردد، لذا با مطالعة روايات مورد بحث، انسان احساس مي‌كند با روزه‌داري خود راه‌هاي گمشده‌اش را مي‌تواند بيابد.» همان‌گونه که گفته شد هرچند کتاب به سیاق متون علمی و پژوهشی فهرست و ترتیب ندارد و در پی تقویت شوق بندگی و عزم دین‌داری به جای دین‌دانی و تزریق اطلاعات دینی در مخاطب است اما مرور فهرست آن خالی از لطف نیست. در این کتاب پس از مقدمه با عناوین زیر روبرو هستیم:« معني بستن و بازشدن شيطان/ انتظار ما از روزه/ روزه‌دار شبيه خدا مي‌شود/ بركات روزه/ روزه، گرسنگي يا بندگي؟/ تقويت تقوی/ گرسنگي؛ پذيراييِ مقدّس خدا!/ روزه؛ خزينة حكمت/ روزه؛ دريچة عبادت/ آزادي از وَهم/ روزه؛ عامل نجات از وَهم/ حداقلِ غذا، حداكثرِ قدرت/ جايگاه دعاي سحر»

 

«خدا کیه؟ چیه؟ کو؟»؛ خداشناسی برای بچه‌ها

 

کتاب «خدا کیه؟ چیه؟ کو؟» به بیست سوال مهم درباره ی خدا با زبان شعر پاسخ داده است. بی گمان عبارات آهنگین شعری برای کودکان جذاب‌تر و حفظ آن هم برای آنان آسان‌تر است. این اشعار سروده‌ رودابه حمزه‌ای است. برای درک بهتر مسائل مطرح شده، نثرهای کوتاهی نیز در کنار شعر آمده است.

چهار کتاب برای مطالعه روزه داران

 این نثرها برگزیده از کتاب خداشناسی قرآنی کودکان است. تصاویر زیبای این کتاب در فهم بهتر مفاهیم توحیدی کمک شایانی کرده و کودک را برای وقت گذاشتن بیشتر برای این کتاب یاری می‌دهد. این اثر به زبان انگلیسی ترجمه گردید و در نمایشگاه بین المللی 2013 فرانکفورت ارائه شد. در همان نمایشگاه امتیاز چاپ آن به زبان آلمانی به یک ناشر شیعی در آلمان واگذار گردید.

 


برچسب‌ها: روزه داری ماه رمضان

تاريخ : دو شنبه 31 ارديبهشت 1397 | 18:27 | نویسنده : ابراهیمی |
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 15 صفحه بعد
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.